Strona główna | Rejestracja | Logowanie | Koszyk (0.00 zł)
  Produkty   |   Technika   |   Serwis   |   Partnerzy   |   Przykładowe realizacje   |   Konfigurator instalacji   |   Konfigurator centrala akumulacyjna   |   O nas   |   RODO   |   Kontakt
Instalacje wewnętrzne ogrzewania podłogowo-ściennego
Instalacje wewnętrzne wody zimnej i ciepłej łączone za pomocą tulei zaciskowej
Źródła zasilania budynku w energię cieplną
Dofinansowanie instalacji OZE - Prosument
Zbiorniki buforowe
Centrale akumulacyjne
Kolektory słoneczne
Akumulatory ciepła
Pompy ciepła
Kotły gazowe
Kotły zgazowujące drewno
Gazowe pompy ciepła
Płyty fundamentowe oraz stropy grzewcze
Fotowoltaika
Wentylacja z zastosowaniem gruntowego powietrznego wymiennika ciepła
PROJEKTY
Poszanowanie energii

Światowe zużycie energii podwoiło się od roku 1970, a do roku 2030 potroi się. Skutek: kurczą się zasoby paliw kopalnych - ropy naftowej i gazu - a ceny energii stale rosną. A do tego, wysokie emisje CO2 wpływają negatywnie na klimat. Efektywność energetyczna jest dzisiaj niezbędnie konieczna, by zabezpieczyć nam bezpieczną pod względem energetycznym przyszłość.

Energia słoneczna

Energia promieniowania słonecznego jest całkowicie bezpłatna i pozwala dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku, szczególnie poprzez oszczędności w podgrzewaniu c.w.u.Instalacja solarna może stanowić uzupełnienie systemu grzewczego zarówno nowego, jak i modernizowanego. Oszczędności roczne w podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej mogą sięgać 60%, a w samych miesiącach letnich do 100%, dzięki czemu kocioł grzewczy może być wówczas całkowicie wyłączany z pracy. Firma BARON oferuje wysokosprawne i doskonałe jakościowe kolektory płaskie i próżniowe firmy Viessmann dla każdych warunków zabudowy i dla każdych potrzeb ciepła.



Gaz ziemny

Jeżeli poszukują Państwo kompaktowego i maksymalnie efektywnego systemu grzewczego opartego o gaz ziemny, mogą go Państwo znaleźć w gazowej technice kondensacyjnej. Dzięki innowacyjnym wiszącym kotłom kondensacyjnym Vitodens, uzyskać można najwyższy komfort użytkowania i oczekiwany poziom komfortu cieplnego przy maksymalnym wykorzystaniu energii gazu ziemnego i przy pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Firma Viessmann od lat jest pionierem w branży grzewczej, która w swojej szerokiej ofercie dysponuje innowacyjnymi kotłami kondensacyjnymi na gaz, które w racjonalny sposób zaopatrują pomieszczenia w energię cieplną. 
Wykorzystanie utajonej energii cieplnej

W tradycyjnych kotłach, wyrzucane bezpowrotnie do atmosfery spaliny, mają bardzo wysoką temperaturę (ok. 100o C), która jest tracona bezpowrotnie. Innowacyjność kotłów kondensacyjnych polega na odzysku energii cieplnej ze spalin. W ten sposób wytworzone ciepło jest dalej przekazywane wodzie grzewczej, zasilającej instalację centralnego ogrzewania Ta dodatkowa ilość ciepła jest pobierana dzięki wykropleniu wody ze spalin- kondensacji. Uwzględniając ten efekt oraz nowoczesne rozwiązania techniczne, kocioł kondensacyjny będzie oszczędniejszy od tradycyjnego o ok. 15- 20%, zaś jego sprawność dochodzi do 109%.

O ile w niskotemperaturowych kotłach grzewczych unika się doprowadzania do kondensacji spalin, aby nie zawilgacać powierzchni wymiany ciepła, to w technice kondensacyjnej postępuje się odwrotnie: tutaj kondensacja spalin jest właśnie pożądana, aby można było, oprócz ciepła spalin, wykorzystać również utajoną energię cieplną, zawartą zawartą w parze wodnej. Dodatkowo redukuje się przy tym znacznie ilość ciepła odprowadzanego przez komin, gdyż temperatura spalin może być tu wydatnie obniżona w stosunku do kotłów niskotemperaturowych.


Palnik Matrix
Dla sczególnie niskoemisyjnego spalania oraz wysokiej sprawności kotła.
Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial

Dla realizacji zasady laminarnego przekazywania ciepła opracowano powierzchnię wymiany ciepła Inox-Radial wykonaną ze zwiniętej śrubowo kwadratowej rury ze stali szlachetnej. Między poszczególnymi zwojami pozostaje dzięki specjalnym przetłoczeniom, odstęp o wielkości dokładnie 0,8 mm. Ten odstęp, dobrany do specjalnych warunków przepływu spalin, gwarantuje, że w szczelinie powstaje przepływ laminarny, bez warstwy przypowierzchniowej zapewniający doskonałe przekazywanie ciepła. Spaliny o temperaturze 900°C ulegają schłodzeniu w tej szczelinie na długości zaledwie 36 mm.
System Lambda Pro Control rozpoznający automatycznie każdy rodzaj zastosowanego gazu, reguluje ciągle skład mieszanki gazowo-powietrznej
  • brak konieczności wymiany dysz przy zmianie rodzaju gazu
  • niskoemisyjne i efektywne spalanie, także przy niestabilnej kaloryczności gazu,
  • gwarantowana cicha praca palnika
poprzez zastosowanie wentylatora o niskiej prędkości obrotowej


Ciepło natury

Ciepło natury można wykorzystać bezpośrednio z otoczenia Państwa budynku. Pompy ciepła Vitocal firmy Viessmann mogą pozyskiwać ciepło z wody, gruntu, a nawet powietrza. Zastosowanie pompy ciepła może mieć miejsce zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych, które stają się niezależne od innych paliw, nie potrzebują również składu opału czy też komina. Pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną ze środowiska naturalnego. Ciepło słoneczne, zakumulowane w gruncie, wodzie gruntowej i powietrzu, przekształcają przy pomocy energi elektrycznej w komfortowe ciepło grzewcze.Pompy Vitocal są tak wydajne, że mogą służyć jako jedyny dostawca ciepła przez cały rok. Firma BARON oferuje wysokosprawne i doskonałe jakościowe pompy ciepła firmy Viessmann w mocach 4,8 do 106,8 kW. 

Drewno opałowe

Drewno stanowi w pełni ekologiczne paliwo, spala się z tzw. zerowym bilansem dwutlenku węgla CO2, to znaczy - tyle związku CO2 pochłania z otoczenia w okresie wzrostu, ile następnie oddaje w procesie spalania.

KOTŁY NA DREWNO
Jeżeli poszukują Państwo niezależnego od paliw kopalnych systemu grzewczego, funkcjonującego w pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego, trzeba zwrócić uwagę na nowoczesne kotły firmy Viessmann opalane drewnem.

Kotły Vitoligno 100 pracują szczególnie efektywnie dzięki technice spalania gazu drzewnego powstającego w procesie tzw. pyrolizy drewna.

W komorze zasypowej drewno po usunięcia tlenu tylko żarzy się. Powstający gaz drzewny zasysany jest przez dmuchawę spalin do komory spalania z węglikiem krzemu i tam po wymieszaniu z doprowadzonym powietrzem wtórnym ulega czystemu spaleniu w wysokiej temperaturze.
Technika zgazowania umożliwia uzyskanie wysokich współczynników sprawności przy niskich wartościach emisji. Duże, przewodzące wodę dodatkowe powierzchnie ogrzewalne w połączeniu z dmuchawą spalin utrzymują niskie temperatury gazów spalinowych i zapewniają dobre wykorzystanie paliwa.
KOMINKI
Ogień w kominku tworzy romantyczny nastrój i nastrojowe momenty.
W przeciwieństwie do pieca kominek jest przede wszystkim przyjemnością dla oka.
Nic nie budzi więcej emocji w domowym otoczeniu niż atmosfera roztaczająca się wokół kominka.
kominków otwartych coraz częściej buduje się dziś kominki zamknięte z zabudowanym wewnątrz wkładem.
Ma to sens, ponieważ zapobiega to nie tylko wypadaniu okruchów żaru, ale przede wszystkim wielokrotnie podnosi skuteczność grzewczą.
Te kominki można wykonać jako kominki konwekcyjne, akumulacyjne, czy nawet wyposażyć w kocioł grzewczy.

Firma BRUNNER jako specjalista w dziedzinie spalania drewna oferuje nie tyko dobre wkłady kominkowe lecz doskonałe systemy spełniające każde życzenie ciepła, z dużą ilością ognia, czystymi szybami i dopracowanymi szczegółami.